-Pomoc-Wow-Cs-

IMGHost.sk

Rady začiatočníkom

1. Necheatujte! Jednak to kazíte ostatním hráčům, a pokud vás odhalí(doufám), dostanete pernamentní ban.

2. Buďte pohromadě s týmem, ale udržujte si rozestupy jinak si při střetu s protivníkem budete navzájem překážet a pokud nenebude vyplý Friendly Fire, tak se budete navzájem i zabíjet. Na některých serverech by vás mohli za častější "otravování" spoluhráče vyhodit ze hry.

3. Nezapomeňte si kupovat kevlarovou vestu s helmou. Pokud je budete mít, vaše šance na přežití jsou větší.

4. Při střelbě mají některé zbraně veliký rozptyl, takže je nejlepší dávkovat(hlavně na delší vzdálenosti) - to znamená že nebudete držet levý tlačítko, ale budete ho mačkat, čímž budete mít stále přesnou mušku a protivníka snadno eliminujete.

5. Pokud chcete prozkoumat co je za rohem, není dobré tam jen tak dojít a doufat, že tam nikdo neni. Nejlepší je se připlížit(aby vás soupeř neslyšel) a když už jste dostatešně blízko od roho, tak vyzkočte a párkrát na místo, kde by někdo mohl být vystřelte. Pokud tam byl soupeř, je mrtev, jestli ne, tak vás pár nábojnic určitě mrzet nebude.

6. Používejte pro vás pohodlný nastavení(citlivost myši, klávesové zkratky ap.). Když si z internetu stáhnete config nějakého pro-fi hráče a myslíte si, že je to to nejlepší, tak jste na omylu. Hledejte a zkoušejte to správné nastavení, aby jste pak při ústupu místo výběru granátu nezapínali chat.

7. Používejte chůzi(Walk). Když pak zůstanete sám proti několika nepřátelům, tak vás neuslyší a musejí vás objevit. Tím pádem máte stejnou šanci(pokud nejdou spolu) je všechny pozabíjet. Samozřejmě je potřeba i trošku štěstíčka.

8. Miřte malinko pod hlavu. Každá zbraň vyhazuje nahoru. Takže když se do hlavy netrefíte, aspoň mu uberete HP.

9. Naučte se rychle nakupovat! V některých mapách má rychlost nákupu veliký význam. Když dlouho nakupujete, nepřítel obsadí možné východy, a vy jste pak téměř jistě mrtvej.

10. Pokud nemáte moc peněz, zkuste hrát to kolo jen třeba s vestou a další kolo si už můžete nakoupit lepší věcičky. Ale většinou někomu vypadne zbraň, kterou pak seberete, takže vesta a par granátů stačí.

11. Využívejte mikrofon. Pokud nemáte, používejte textové zkratky(viz. slovník).

12. Pokud se potřebujete rychle přemístit, přendejte si vždy na nejlephčí zbraň - nůž. Pokud máte Scout, nepředělávejte si na nůž. Se Scoutem běžíte o něco málo rychleji než s nožem.

13. Hrajte pro tým! - pokud někdo ze spoluhráčů nemá peníze na zbraň, kupte mu ji vy, a tím se zvýší šance týmovýho úspěchu.

14. Než začnete pokládat nebo zneškodňovat bombu, ujistěte se, že je okolí čistý. CT by si měli kupovat pirotechnický balíček, zneškodnění je pak mnohem rychlejší. Plantování/zneškodňování jde rychleji také přidržením klávesy TAB.(neplatí pro CS:S)

15. Pokud vám v primární zbrani dojdou náboje, přehoďte si na sekundární zbraň(nejlépe klávesovou zkratou). Rychleji tak zneškodníte nepřítele.

16. Kempení. Všichni to sice odsuzujou, ale pokud vám to prostě nejde, tak vám nic jinýho nezbyde.

17. Metoda Tetrix. Ta spočívá v tom, že když hrajete týmově, můžete si navzájem opmoct dostat na místa(bedny, střecha ap.), o kterých se vám dříve ani nesnesnělo. Na menší věco stačí 2, ale na větší potřebujete sestavit tzv."schody". Tím pádem se ocitnete tam, kde vás soupeř očekávat nebude, což je pro vás hodně velká výhoda. Je to ale malý háček - pokud nepřítel vyběhne zrovna v době, kdy jste sestavili schody ze 6 hráčů a 7.vyskakuje nahorů, jeho skóre se během chvilky jaksi vylepší. Vždy musí alespoň 1 hlídat

18. Neopakujte se! Hlavně při hrách s menšim počtem hráčů. Pokud budete chodit pokaždé stejnou cestou, nemáte sebemenší šanci.

19. Snažte se mít vybalancovaný arzenál v týmu.

20. Granát hodíte dál, když jste ve skoku. Pokud chcete hodit granát, ale naposlední chvíli si to rozmyslíte, stačí přehodit zbraň a granát vám zůstane.

21. Jako T si hlídejte hráče s bombou. Pokud jako CT zabijete hráče s bombou, hlídejte, aby ji nesebral jiný terorista.

22. Střílejte přes zdi, bedny ap. Pokud vidíte, že se někdo schoval za bendnu, neriskujte, a eliminutejte ho přes ni, aniž by vás viděl.

23. Kryjte se za rukojmí. Pokud je protihráč začne zabíjet, znemožní se tak u všech hráčů, kteří ho pozorují a navíc může být na některých serverech automaticky vykopnut. Takže zkušenější hráči si to nedovolí a amatéry sejmete.

24. Přidržením klávesy pro skrčení lezete po žebříku potichu.

25. Nebuďte AFK, ale přepněte se do SPECTATORS. Pokud tak neučiníte, budete mít hezké score, nebo vás vyhodí.